  10. KWN-M12/-50 45
  11. Is accessory of
The order template "{{name}}" was successfully created and activated.
KWN-M12/-50 45
KWN-M12/-50 45
  • Accessories11
  • Is accessory of9
  • Related products4
  1. ... for tubular (EN 13600), compression (DIN 46235) and crimp (DIN 46234) cable lugs
  2. 9 products found
  • PZ RK 6/70
    PZ RK 6/70
    • Workplace & Accessories
    • Tools
    • Crimping tools
    • ... for tubular (EN 13600), compression (DIN 46235) and crimp (DIN 46234) cable lugs
    • Crimping tool for tubular (EN 13600) and compression cable lugs (DIN 46235)
    Item No.:
    Packaging unit:
    1 PC
    6mm², 70mm², Hexagonal crimp, WM crimp
    Data sheet Downloads
  • PZ RK 10/120
    PZ RK 10/120
    • Workplace & Accessories
    • Tools
    • Crimping tools
    Item No.:
    Packaging unit:
    1 PC
    10mm², 120mm², Hexagonal crimp, WM crimp
    Data sheet Downloads
  • ES EPG 45 HEX 25/50
    ES EPG 45 HEX 25/50
    • mechanical and electro-hydraulic tools, up to 300 mm²
    • Crimp inserts
    • EPG 45 inserts
    • ... for compression cable lugs (acc. to DIN 46235)
    50mm², Hexagonal crimp
  • ES EPG 45 WM 25/50
    ES EPG 45 WM 25/50
    • Crimp inserts
    • EPG 45 inserts
    • ... for tubular cable lugs (acc. to EN 13600)
    50mm², WM crimp
  • ES EPG/HPG 60 HEX 150
    ES EPG/HPG 60 HEX 150
    • EPG 60 inserts
    • ... for compression cable lugs
    Crimping tool insert, 150mm², Hexagonal crimp
  • ES EPG/HPG 60 HEX 50
    ES EPG/HPG 60 HEX 50
    • EPG 60 inserts
    Crimping tool insert, 50mm², Hexagonal crimp
  • ES EPG/HPG 60 WM 50
    ES EPG/HPG 60 WM 50
    • ... for tubular cable lugs
    Crimping tool insert, 50mm², WM crimp
  • ES APG 80 HEX 50
    ES APG 80 HEX 50
    • hydraulic and electro-hydraulic tools, up to 400 mm²
    • APG 80 / HPG 80 inserts
    50mm², Hexagonal crimp
  • ES APG 80 WM 50
    ES APG 80 WM 50
    • APG 80 / HPG 80 inserts
    50mm², WM crimp