  10. KQN-M12/-25
  11. Is accessory of
The order template "{{name}}" was successfully created and activated.
KQN-M12/-25
KQN-M12/-25
  • Accessories10
  • Is accessory of10
  • Related products6
  1. Crimping tools
  2. 10 products found
  • CTN 25 D4
    CTN 25 D4
    • Workplace & Accessories
    • Tools
    • Crimping tools
    • ...for insulated/non-insulated contacts
    • ... for non-insulated contacts
    • Crimping tools
    Item No.:
    Packaging unit:
    1 PC
    Pressing tool, Crimping tool for contacts, 10mm², 25mm², Indent crimp
    Data sheet Downloads
  • ES EPG 45 HEX 25/50
    ES EPG 45 HEX 25/50
    • Workplace & Accessories
    • Tools
    • ... for tubular (EN 13600), compression (DIN 46235) and crimp (DIN 46234) cable lugs
    • mechanical and electro-hydraulic tools, up to 300 mm²
    • Crimp inserts
    • EPG 45 inserts
    • ... for compression cable lugs (acc. to DIN 46235)
    Item No.:
    Packaging unit:
    1 PC
    50mm², Hexagonal crimp
    Data sheet Downloads
  • ES EPG 45 WM 25/50
    ES EPG 45 WM 25/50
    • Crimp inserts
    • EPG 45 inserts
    • ... for tubular cable lugs (acc. to EN 13600)
    50mm², WM crimp
  • ES EPG/HPG 60 HEX 150
    ES EPG/HPG 60 HEX 150
    • EPG 60 inserts
    • ... for compression cable lugs
    Crimping tool insert, 150mm², Hexagonal crimp
  • ES EPG/HPG 60 HEX 25
    ES EPG/HPG 60 HEX 25
    • EPG 60 inserts
    Crimping tool insert, 25mm², Hexagonal crimp
  • ES EPG/HPG 60 WM 25
    ES EPG/HPG 60 WM 25
    • ... for tubular cable lugs
    Crimping tool insert, 25mm², WM crimp
  • ES APG 80 HEX 25
    ES APG 80 HEX 25
    • hydraulic and electro-hydraulic tools, up to 400 mm²
    • APG 80 / HPG 80 inserts
    25mm², Hexagonal crimp
  • ES APG 80 HEX 70
    ES APG 80 HEX 70
    • APG 80 / HPG 80 inserts
    70mm², Hexagonal crimp
  • ES APG 80 HEX 95
    ES APG 80 HEX 95
    95mm², Hexagonal crimp
  • ES APG 80 WM 25
    ES APG 80 WM 25
    25mm², WM crimp