  12. DRM270110LT
  13. Related products
The order template "{{name}}" was successfully created and activated.
DRM270110LT
DRM270110LT
  • Accessories21
  • Counterparts6
  • Related products9
  • DRM270012LT
    DRM270012LT
    • Electronics
    • Relay Modules & Solid-State Relays
    • Universal range
    • D-SERIES
    • Individual components
    • DRM (25 mm width)
    • Individual relays
    • 2 CO contacts
    • with LED and test button
    Item No.:
    Packaging unit:
    20 PC
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 12 V DC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
    Data sheet Downloads
    • Electronics
    • Universal range
    • D-SERIES
    • Individual components
    • DRM (25 mm width)
    • Individual relays
    • 2 CO contacts
    • with LED and test button
    Item No.:
    Packaging unit:
    20 PC
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 24 V DC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
    Data sheet Downloads
    • DRM (25 mm width)
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 48 V DC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
  • DRM270110LT
    DRM270110LT
    • DRM (25 mm width)
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 110 V DC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
    • DRM (25 mm width)
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 220 V DC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
    • DRM (25 mm width)
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 24 V AC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
    • DRM (25 mm width)
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 48 V AC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
    • DRM (25 mm width)
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 115 V AC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection
    • DRM (25 mm width)
    D-SERIES DRM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact, AgNi flash gold-plated, Rated control voltage: 230 V AC, Continuous current: 10 A, Plug-in connection