  8. WBC-P-8OR-35
  9. Accessories
The order template "{{name}}" was successfully created and activated.
WBC-P-8OR-35
WBC-P-8OR-35
  • Accessories2
  • Related products5
  1. mechanical and electro-hydraulic tools, up to 300 mm²
  2. 2 products found
  • EPG 45
    EPG 45
    • Workplace & Accessories
    • Tools
    • Crimping tools
    • ... for tubular (EN 13600), compression (DIN 46235) and crimp (DIN 46234) cable lugs
    • mechanical and electro-hydraulic tools, up to 300 mm²
    • Tools
    Item No.:
    Packaging unit:
    1 PC
    Pressing tool, 6mm², 150mm², Hexagonal crimp, WM crimp, Indent crimp, Trapezoidal crimp, Oval crimping
    Data sheet Downloads
  • ES EPG 45 DIN 35
    ES EPG 45 DIN 35
    • Workplace & Accessories
    • Crimping tools
    • Crimp inserts
    • EPG 45 inserts
    • ... for crimp cable lugs (acc. to DIN 46234)
    Item No.:
    Packaging unit:
    1 PC
    35mm², Indent crimp