  12. RCM270110
  13. Related products
The order template "{{name}}" was successfully created and activated.
RCM270110
RCM270110
  • Accessories20
  • Counterparts5
  • Related products9
  • RCM270548
    RCM270548
    • Electronics
    • Relay Modules & Solid-State Relays
    • Universal range
    • RIDERSERIES
    • Individual components
    • RCM (27 mm width)
    • Individual relays
    • 2 CO contacts
    • With test button
    Item No.:
    Packaging unit:
    10 PC
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 48 V AC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    Data sheet Downloads
    • Electronics
    • Universal range
    • RIDERSERIES
    • Individual components
    • RCM (27 mm width)
    • Individual relays
    • 2 CO contacts
    • With test button
    Item No.:
    Packaging unit:
    10 PC
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 48 V DC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    Data sheet Downloads
  • RCM270110
    RCM270110
    • RCM (27 mm width)
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 110 V DC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    • RCM (27 mm width)
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 24 V AC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    • RCM (27 mm width)
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 115 V AC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    • RCM (27 mm width)
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 230 V AC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    • RCM (27 mm width)
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 12 V DC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    • RCM (27 mm width)
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 24 V DC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes
    • RCM (27 mm width)
    RIDERSERIES RCM, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgNi, Rated control voltage: 12 V AC, Continuous current: 12 A, Plug-in connection, Test button available: Yes